Національний банк України погодив набуття істотної участі в шести банках


/ bank.gov.ua  /

Національний банк України погодив набуття істотної участі в АКБ “Індустріалбанк”, ПАТ “Альпарі банк”, АБ “Експрес-банк”, ПАТ “Альфа-банк”, ПАТ “БТА банк” та ПАТ КБ “Центр”.

На минулому тижні Національний банк погодив набуття істотної участі в розмірі більше 70% статутного капіталу АКБ “Індустріалбанк” та більше 80% АБ “Експрес-банк” сім’ї Дворецьких.  Після набуття Розою, Анною та Ігорем Дворецькими істотної участі в банках, їх структури власності розглядатимуться Національним банком як прозорі.

Національний банк також погодив набуту істотну участь у ПАТ “Альфа-банк” Михайлу Фрідману, Герману Хану, Пьотру Авену та ОлексіюКузмічьову. Зазначені особи є власниками ABH Holdings SA, яка опосередковано через ABH Ukraine Limited володіє акціями ПАТ “Альфа-банк”. Таке погодження відбувалося після набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних з банком осіб” від 02 березня 2015 року № 218, унаслідок чого зазначені особи набули статусу власника істотної участі.

Нуржан Субханбердін та Кенес Ракішев (громадяни Казахстану) отримали погодження на набуття істотної участі в ПАТ “БТА банк”, кожен у розмірі більше 47% сукупної участі в банку.

Бахтарі Хедаятоллах Муса отримав погодження на одноосібне пряме набуття істотної участі у ПАТ “Альпарі банк” у розмірі 100%.

Крім того, Національний банк погодив набуття одноосібної прямої істотної участі в ПАТ КБ “Центр” Хамеду Аліхані (громадянин Франції).Хамед Аліхані до недавніх пір був опосередкованим власником істотної участі в цьому банку в розмірі 60%, однак ніколи не проходив процедури погодження в Національному банку. У серпні 2015 року він збільшив свою істотну участь до 100% без отримання погодження Національного банку України на таке збільшення. За таке порушення на компанію, через яку було здійснено таке збільшення, було накладено штраф у розмірі 1,2 млн. грн.