ABH Holdings купив Укрсоцбанк у UniCredit за 9,9% своїх акцій


/ forbes.net.ua / 

Холдингова компанія Альфа-Груп ABH Holdings SA (ABHH), яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку (Київ), підписала угоду з UniCredit Group (UCG) про передачу 100% акцій ПАТ «Укрсоцбанк» в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9%.

«Сторони погодилися про механізм Put/Сall Option щодо частки UCG в ABHH по закінченню п'ятої річниці після закриття угоди», − йдеться в повідомленні Альфа-Банку в понеділок ввечері.

Згідно з ним, структура угоди припускає, що UCG передасть свій пакет акцій в Укрсоцбанку компанії ABHH, приватній холдинговій компанії з інвестиціями в кількох банківських бізнесах у СНД, в обмін на випущені акції, які відповідають частці володіння у ABHH рівній 9,9%, після закриття угоди. Угода передбачає певні права, що захищають інтереси обох сторін, що включають можливість для UCG призначити одного представника в раду директорів ABHH і право ініціації публічного розміщення (IPO) ABHH.

«Ця угода є одночасно тактичною і стратегічною... Вона дозволить ABHH створити провідного гравця в роздрібному та корпоративному банкінгу, що має потужну платформу для росту і розвитку», − наводиться в повідомленні коментар глави ABHH Петра Авена.

Сторони уточнюють, що подальшим кроком в угоді буде отримання необхідних юридичних узгоджень, а її закриття очікується в 2016 році.

UniCredit Group уточнює, що підписання угоди, як очікується, призведе до надзвичайних витрат в EUR 200 млн у звіті про прибуток і збитки групи за четвертий квартал 2015 року. Після закінчення операції кумулятивні негативні курсові ефекти оцінюються в EUR 652 млн, однак це не вплине на регулятивний капітал UCG. Більше того, пов'язане з угодою скорочення ризикових активів робить її нейтральною з точки зору впливу на капітал першого рівня UCG, наголошується в повідомленні італійської групи на її сайті.

За даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2015 року з розміром активів Укрсоцбанк займав сьоме місце (43,08 млрд грн), Альфа-Банк − восьме місце (4,19 млрд грн) серед 123 діючих фінустанов. Підсумовування цих показників виводило б об'єднаний банк на четверте місце слідом за державними Укрексімбанком (140,19 млрд грн) і Ощадбанком (156,6 млрд грн) і приватним українським ПриватБанком (241,81 млрд грн).

Укрсоцбанк засновано в 1990 році. Його чистий збиток за 9 місяців 2015 року склав 8,71 млрд грн переважно через донарахування резервів (6,57 млрд грн) і негативну переоцінку валюти (2,29 млрд грн). Статутний капітал банку на початок жовтня – 7,74 млрд грн, власний – 8,23 млрд грн.

За даними Нацбанку України, UniCredit Bank Austria AG на 12 листопада сукупно володів 99,8147% акцій банку, тоді як наступні 20 акціонерів з частками від 0,0046% до 0,0006% були фізичними особами.

Альфа-Банк (до січня 2001 року − Київський інвестиційний банк) засновано в 1993 році. Його чистий збиток за 9 місяців 2015 року склав 0,92 млрд грн переважно через донарахування резервів (2,78 млрд грн). Статутний капітал банку на початок жовтня – 4,64 млрд грн, власний – 1,96 млрд грн. На початку грудня 2015 року банк повідомив про збільшення статутного капіталу на 3,135 млрд грн − до 7,4 млрд грн.

Нагадаємо, в серпні люксембурзька Альфа-Груп ABH Holdings SA почала переговориз UniCredit Group про покупку Укрсоцбанку.

За матерiалами: Интерфакс-Украина